I.11b Zabawy grupowe przeciwdziałające agresji u dzieci. Warsztaty dla nauczycieli i pedagogów (e-learning) Podsumowanie: Ciekawe i przyjemne ćwiczenia, dzięki którym rozwijamy u dzieci właściwe postawy społeczne i ograniczamy ryzyko wystąpienia zachowań agresywnych - z komentarzem pedagoga Problematyka: Materiały szkoleniowe uczą, jak poprzez zabawę i wspólne przyjemne spędzanie czasu kształtować u dzieci właściwe postawy społeczne oraz przeciwdziałać agresji i konfliktom w grupach. Oprócz blisko 40 sprawdzonych, zróżnicowanych zabaw i ćwiczeń dla dzieci w różnym wieku autorka przygotowała również wskazówki dla osób opiekujących się grupami i dla rodziców. Umiejętności wyniesione ze szkolenia można wykorzystać podczas codziennych lekcji, zajęć warsztatowych, wycieczek - wszędzie tam, gdzie potrzeba w przyjemny i pożyteczny sposób zagospodarować czas i energię uczniów. Posłużą także jako inspiracja do tworzenia własnych zabaw.
Adresaci:wychowawcy klas, psychologowie, pedagodzy, nauczyciele gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, nauczyciele klas I-III, nauczyciele przedszkola Liczba godzin szkolenia tradycyjnego, jakiej odpowiada kurs:5 Forma zaliczenia:przygotowanie scenariusza zajęć Cena kursu internetowego:55 zł
Najkrótszy możliwy termin ukończenia:2 dni robocze od wpłynięcia opłaty za kurs do uzyskania oceny pracy zaliczeniowej i wystawienia zaświadczenia. Więcej informacji o czasie trwania kursu. Prowadzący: mgr Magdalena Pitala-Jasek - psycholog z 20-letnim doświadczeniem zawodowym, specjalizuje się w diagnozie psychologiczno-pedagogicznej i psychologii edukacji oraz doradztwie edukacyjnym i wychowawczym dla rodziców i nauczycieli (m.in. w ramach prowadzonej od 2007 r. niepublicznej poradni psychologiczno-pedagogicznej) Uwagi: Autorką materiałów szkoleniowych jest mgr Joanna Pietrzak - pedagog, specjalistka poradnictwa, animatorka grup dziecięcych.
Uzupełnienie teoretyczne kursu stanowią materiały szkoleniowe I.14-Z Co każdy nauczyciel i wychowawca powinien wiedzieć o inteligencji emocjonalnej, by lepiej kierować rozwojem dzieci. Zachęcamy do równoległego uczestnictwa w obu szkoleniach. SPIS TREŚCI 1. Jak pomóc agresywnemu dziecku? 2. Grupa przedszkolna i wczesnoszkolna bez przemocy. Zabawy zapobiegające agresji oraz uczące współpracy z innymi. 3. Rozwijanie kompetencji społecznych jako klucz do przyjaznego porozumiewania się z innymi bez użycia agresji. 4. Gry i zabawy przeciwko agresji dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. 5. Przyjazna atmosfera w grupie. Zabawy sprzyjające budowaniu ciepłych relacji. 6. Tworzenie pozytywnego środowiska emocjonalnego. Wskazówki dla rodziców i nauczycieli.
Opinie:Co najbardziej podobało się uczestnikom?zwięzłość przedstawionych informacji oraz całościowe podejście do zaadnienia Opinie pochodzą z ankiet wypełnianych po zakończeniu szkolenia.ZAMAWIAM |