0 zł
Zarejestruj się
Zapomniane hasło lub login?
IKN: Katalog szkoleń

Szkolenie internetowe dla nauczycieli i rodziców: I.11 Profilaktyka agresji u dzieci. Gry i zabawy dla uczniów, psychoedukacja rodziców

Jesteś tutaj

SZKOLENIA INTERNETOWE (E-LEARNING)

Kategoria: I. Profilaktyka w szkole i przedszkolu oraz postępowanie w sytuacjach trudnych

I.11 Profilaktyka agresji u dzieci. Gry i zabawy dla uczniów, psychoedukacja rodziców (e-learning)

Podsumowanie:

Praktyczne wskazówki dla osób prowadzących zajęcia profilaktyczne z dziećmi i rodzicami. Materiały można również wykorzystać podczas lekcji wychowawczych, wywiadówek, wycieczek i innych zajęć.

Problematyka:

Szkolenie skierowane jest do pedagogów, nauczycieli, studentów, rodziców – wszystkich zainteresowanych zachowaniami agresywnymi u dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Uczestnicy zdobędą podstawowe wiadomości o agresji i liczne pomysły na zabawy interakcyjne oraz ćwiczenia relaksacyjne dla dzieci. Materiały zawierają ponadto wskazówki do pracy z uczniem skłonnym do zachowań agresywnych oraz propozycję zajęć warsztatowych dla rodziców do przeprowadzenia w szkole.

Adresaci:wychowawcy klas, psychologowie, pedagodzy, bibliotekarze, nauczyciele klas I-III, nauczyciele przedszkola

Liczba godzin szkolenia tradycyjnego, jakiej odpowiada kurs:5

Forma zaliczenia:przygotowanie scenariusza zajęć warsztatowych dla dzieci lub rodziców

Cena kursu internetowego:59 zł

Najkrótszy możliwy termin ukończenia:3 dni robocze od wpłynięcia opłaty za kurs do uzyskania oceny pracy zaliczeniowej i wystawienia zaświadczenia. Więcej informacji o czasie trwania kursu.

Prowadzący: mgr Magdalena Pitala-Jasek - psycholog z 20-letnim doświadczeniem zawodowym, specjalizuje się w diagnozie psychologiczno-pedagogicznej i psychologii edukacji oraz doradztwie edukacyjnym i wychowawczym dla rodziców i nauczycieli (m.in. w ramach prowadzonej od 2007 r. niepublicznej poradni psychologiczno-pedagogicznej)

Uwagi:

Autorką materiałów szkoleniowych jest mgr Joanna Pietrzak - pedagog, specjalistka poradnictwa, animatorka grup dziecięcych.

Uzupełnienie teoretyczne kursu stanowią materiały szkoleniowe I.14-Z Co każdy nauczyciel i wychowawca powinien wiedzieć o inteligencji emocjonalnej, by lepiej kierować rozwojem dzieci. Zachęcamy do równoległego uczestnictwa w obu szkoleniach.

SPIS TREŚCI

1. Czym jest agresja?

2. Jak radzić sobie ze złością?

3. Pomysły na zabawy wyciszające dla dzieci w wieku przedszkolnym

4. Propozycje tekstów relaksacyjnych dla uczniów.

5. Gry i zabawy przeciwko agresji dla uczniów.

6. Propozycja zajęć warsztatowych dla rodziców - scenariusz.

7. Klucz do postępowania z dzieckiem agresywnym – wskazówki dla nauczycieli.

8. Znaczenie poczucia własnej wartości dziecka.


Opinie:Co najbardziej podobało się uczestnikom?Ciekawy sposób przekazania informacji, przykłady gier i zabaw, zasady postępowania

 
 


Opinie pochodzą z ankiet wypełnianych po zakończeniu szkolenia.

ZAMAWIAM


Średnia ocena kursu: 9.53/10

automatycznie wyliczana z anonimowych ankiet wypełnianych przez uczestników szkolenia


Cena: 59 zł

w tym m.in. 2 miesiące dostepu, nielimitowane konsultacje z prowadzącym oraz wysyłka pocztą zaświadczenia o ukończeniuPomiń KATALOG SZKOLEŃ

KATALOG SZKOLEŃ

Po raz pierwszy korzystam z metody e-learningowej, jestem zachwycona formą przekazu wiadomości, materiałami do nauki, o elastycznym czasie uczestnictwa w kursie nie wspominam, bo to oczywiste. Kurs na 5+. Dla mnie rewelacja! Zobacz więcej opinii ›