0 zł
Zarejestruj się
Zapomniane hasło lub login?
IKN: Katalog szkoleń

Szkolenie internetowe dla nauczycieli i rodziców: I.9 Jak pomóc nieśmiałemu dziecku w przedszkolu i szkole podstawowej

Jesteś tutaj

SZKOLENIA INTERNETOWE (E-LEARNING)

Kategoria: IV. Kompetencje terapeutyczne nauczyciela i pedagoga

I.9 Jak pomóc nieśmiałemu dziecku w przedszkolu i szkole podstawowej (e-learning)

Podsumowanie:

Kurs prezentuje szereg technik terapeutycznych i zadań pomocnych w przełamywaniu nieśmiałości u dzieci w wieku 4-10 lat oraz wyjaśnia przyczyny nieśmiałości.

Problematyka: Podstawowe problemy nieśmiałego dziecka to lęk przed nowymi sytuacjami społecznymi i nieznanymi osobami, trudności z wyrażaniem emocji i często brak pewnych umiejętności społecznych. Szkolenie pokazuje nauczycielom i rodzicom sposoby pomocy w tych trzech obszarach dziecku w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym: pomysły na aktywności, które można organizować w grupie rówieśników oraz indywidualną pracę opartą na rozmowie i różnego rodzaju zadaniach zwiększających kompetencje społeczne i podnoszących samoocenę małego człowieka. Pozwala także dokładnie poznać i zrozumieć mechanizmy psychologiczne odpowiedzialne za powstawanie lęku społecznego oraz jego zmniejszanie w wyniku różnego rodzaju oddziaływań terapeutycznych.

Adresaci:psychologowie, pedagodzy, nauczyciele szkół podstawowych, nauczyciele klas I-III, nauczyciele przedszkola

Liczba godzin szkolenia tradycyjnego, jakiej odpowiada kurs:16

Forma zaliczenia:test wiadomości + analiza przypadku/scenariusz zajęć psychoedukacyjnych/przygotowanie materiałów informacyjnych (do wyboru)

Cena kursu internetowego:99 zł

Najkrótszy możliwy termin ukończenia:2 dni robocze od wpłynięcia opłaty za kurs do uzyskania oceny pracy zaliczeniowej i wystawienia zaświadczenia. Więcej informacji o czasie trwania kursu.

Prowadzący: mgr Magdalena Pitala-Jasek - psycholog, nauczyciel akademicki; specjalizuje się w diagnozie psychologiczno-pedagogicznej i psychologii edukacji oraz doradztwie edukacyjnym i wychowawczym dla rodziców i nauczycieli (m.in. w ramach poradni psychologiczno-pedagogicznej)


Opinie:Co najbardziej podobało się uczestnikom?Swoboda w zgłębianiu wiedzy. Test zaliczeniowy.

 
 


Opinie pochodzą z ankiet wypełnianych po zakończeniu szkolenia.

ZAMAWIAM


Średnia ocena kursu: 9.19/10

automatycznie wyliczana z anonimowych ankiet wypełnianych przez uczestników szkolenia


Cena: 99 zł

w tym m.in. 2 miesiące dostepu, nielimitowane konsultacje z prowadzącym oraz wysyłka pocztą zaświadczenia o ukończeniuPomiń KATALOG SZKOLEŃ

KATALOG SZKOLEŃ

Po raz pierwszy korzystam z metody e-learningowej, jestem zachwycona formą przekazu wiadomości, materiałami do nauki, o elastycznym czasie uczestnictwa w kursie nie wspominam, bo to oczywiste. Kurs na 5+. Dla mnie rewelacja! Zobacz więcej opinii ›