0 zł
Zarejestruj się
Zapomniane hasło lub login?
IKN: E-nauczanie

Co to jest e-nauczanie i jak zorganizowane jest w naszej placówce

Jesteś tutaj

E-nauczanie : Organizacja szkoleń internetowych w naszym serwisie

Dla kogo przeznaczone?

Na nasze e-szkolenia zapraszamy nauczycieli (w szerokim tego słowa rozumieniu - również pedagogów, wychowawców, psychologów pracujących w oświacie), rodziców, studentów kierunków pedagogicznych oraz wszystkie osoby zainteresowane psychologią uczenia się i wychowania, a także pedagogiką i innymi dziedzinami wiedzy związanymi z wychowaniem i nauczaniem. Materiały szkoleniowe odpowiadają na wiele istotnych pytań nurtujących nauczycieli i rodziców, a nielimitowana możliwość kontaktu przez e-mail z prowadzącymi szkolenia specjalistami umożliwia np. uzyskanie porady w konkretnej sprawie związanej z tematem formy doskonalenia.

Jak się odbywa?

Szkolenia prowadzimy są w modelu asynchronicznym, najwygodniejszym dla uczestnika ze względu na dowolność wyboru tempa i czasu uczenia się - każde z naszych szkoleń można rozpocząć i ukończyć w dowolnej chwili. Większość materiałów przygotowana jest w formie plików pdf, które łatwo można zapisać w swoim komputerze lub wydrukować, dzięki czemu zapoznawanie się z treściami dydaktycznymi nie wymaga posiadania stałego łącza do internetu. Kolejnym partiom wiedzy często towarzyszą testy, które pozwalają sprawdzić, usystematyzować i utrwalić nowe wiadomości. Każdy kurs zawiera także bibliografię pozwalającą na dalsze samodzielne zgłębianie interesujących uczestnika zagadnień. Wiele szkoleń daje także dostęp do rozwijanej przez uczestników bazy wiedzy, pomysłów i materiałów dydaktycznych.

Po opanowaniu całości materiału uczestnicy pragnący uzyskać certyfikat wykonują pod kierunkiem prowadzącego kurs określone zadanie/zadania, których zaliczenie jest warunkiem otrzymania zaświadczenia o ukończeniu kursu doskonalącego. Zadania przybierają najczęściej formę scenariusza lekcji lub innych zajęć, analizy przypadku, diagnozy i prognozy pedagogicznej, programu autorskiego, przygotowania materiałów informacyjnych dla rodziców lub uczniów, testu wiadomości. Tematy są dobrane tak, aby sama treść pracy lub nabyte przy jej tworzeniu umiejętności (np. diagnostyczne) były przydatne w praktyce zawodowej.

Większość spośród materiałów opracowanych w ramach zadań na zaliczenie mogą Państwo dołączyć do dokumentacji dorobku zawodowego.

Dla osób nie wykonujących zawodu nauczyciela, a zainteresowanych otrzymaniem certyfikatu, tematy zadań mogą być ustalane indywidualnie. Uczestnicy, którzy nie potrzebują zaświadczeń, nie są zobowiązani do wykonywania zadań zaliczeniowych.

Jakie umiejętności i wyposażenie techniczne wymagane są od uczestników szkoleń internetowych?

1) komputer z dostępem do internetu (nie jest konieczne stałe łącze),
2) dowolna przeglądarka internetowa (np. Mozilla Firefox, Internet Explorer),
3) program odczytujący pliki pdf (np. Adobe Reader),
4) dowolny edytor tekstu,
5) adres e-mail i umiejętność korzystania z poczty elektronicznej.

Jeśli mają Państwo trudności techniczne lub wątpliwości, czy poradzą sobie z powyższymi wymaganiami, prosimy o kontakt.

Szczegółowe informacje na temat organizacji form kształcenia zdalnego znajdą Państwo w Regulaminie e-nauczania oraz w dziale Pomoc.

Pomiń E-nauczanie
Po raz pierwszy korzystam z metody e-learningowej, jestem zachwycona formą przekazu wiadomości, materiałami do nauki, o elastycznym czasie uczestnictwa w kursie nie wspominam, bo to oczywiste. Kurs na 5+. Dla mnie rewelacja! Zobacz więcej opinii ›
Pomiń KATALOG SZKOLEŃ