0 zł
Zarejestruj się
Zapomniane hasło lub login?
IKN: Pomoc

Wskazówki techniczne i organizacyjne, odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

Jesteś tutaj

Pomoc : Jak długo trwa kurs internetowy

Minimalny czas trwania

Wszystkie szkolenia w naszym serwisie realizowane są w trybie indywidualnym. Oznacza to, że można zapisać się na nie w dowolnym terminie, bez konieczności oczekiwania na zebranie się grupy. Dzięki indywidualnemu modelowi nauczania uczestnik sam decyduje, jak szybko zrealizuje kurs i otrzyma zaświadczenie. W przypadku większości szkoleń czas potrzebny na opanowanie wiedzy zawartej w materiałach oraz przygotowanie zadania zaliczeniowego wynosi 4-12 godzin. Oznacza to, że kurs można ukończyć nawet w dniu uzyskania dostępu do materiałów, jeśli osoba prowadząca wystawi ocenę tego samego dnia, którego zostało przesłane na serwer zadanie. Uczestnik, który zdecyduje się pracować w ten sposób, może spodziewać się przesyłki z zaświadczeniem przed upływem tygodnia od rozpoczęcia kursu.

Otrzymanie zaliczenia niektórych szkoleń oprócz opanowania treści materiałów zamieszczonych na platformie e-learningowej wymaga także przeczytania książki, która jest wysyłana do uczestnika przesyłką poleconą priorytetową do dwóch dni roboczych od przyznania mu dostępu do elektronicznej części kursu. Minimalny czas trwania przedłuża się wówczas o o kilka dni potrzebne na dostarczenie przesyłki przez pocztę.

Kilka szkoleń z kategorii III i IV wymaga przeprowadzenia badań lub obserwacji zachowania. Minimalny okres realizacji zależy wówczas od liczby dni potrzebnych na wykonanie badania lub obserwacji.

Orientacyjny najkrótszy czas od udostępnienia uczestnikowi materiałów do uzyskania oceny pracy przedstawiony jest w opisie katalogowym kursu.

Warto nadmienić, że uczestnik który ukończył szkolenie w trybie przyspieszonym, zachowuje dostęp do kursu na platformie e-learningowej. Przez okres dwóch miesięcy może korzystać z materiałów, aktualizacji oraz forum wymiany doświadczeń tworzonego przez osoby biorące udział w kursie.


Maksymalny czas trwania

Zgodnie z regulaminem kursów internetowych, każdy uczestnik ma maksymalnie dwa miesiące (tj. 61 dni) od dnia otrzymania dostępu do kursu na jego ukończenie, czyli przesłanie zadania lub rozwiązanie testu wiadomości. Jeśli jednocześnie zapisał się na 2 lub więcej kursów, czas na przesłanie zadania w ramach każdego z nich wydłuża się tylokrotnie, ile wynosi liczba zamówionych jednocześnie kursów.

Przykład 1: zamówienie jednego kursu
Data udostępnienia materiałów: 21 marca
Ostateczny termin przesłania zadania: 20 maja

Przykład 2: jednoczesne zamówienie trzech kursów
Data udostępnienia materiałów: 21 marca
Ostateczny termin przesłania zadania dla wszystkich kursów: 20 września.


Prolongata

Jeżeli uczestnik nie zdąży przesłać zadań w terminie, może dokonać prolongaty kursu na okres dwóch miesięcy za dodatkową niewielką opłatą. Opcja przedłużenia dostępna jest po zalogowaniu w zakładce Moje konto. Okres prolongaty naliczany jest od dnia wygaśnięcia rejestracji, w związku z czym gdy uczestnik opłaca przedłużenie:
- w dniu od wygaśnięcia - otrzymuje dostęp na 61 dni,
- po upływie trzech dni od wygaśnięcia - otrzymuje dostęp na 58 dni,
- po upływie 30 dni od wygaśnięcia - otrzymuje dostęp na 31 dni itp.

Koszt przedłużenia wynosi obecnie 25 zł za każde kolejne rozpoczęte 61 dni od momentu zakończenia rejestracji na kursie. Jeśli zatem decydują się Państwo na prolongatę np. po 90 dniach od wygaśnięcia dostępu do materiałów, jej koszt to 50 zł.

Następny temat Pomocy > Formy płatności

Pomiń Pomoc
Po raz pierwszy korzystam z metody e-learningowej, jestem zachwycona formą przekazu wiadomości, materiałami do nauki, o elastycznym czasie uczestnictwa w kursie nie wspominam, bo to oczywiste. Kurs na 5+. Dla mnie rewelacja! Zobacz więcej opinii ›
Pomiń KATALOG SZKOLEŃ