0 zł
Zarejestruj się
Zapomniane hasło lub login?
IKN: Katalog szkoleń

Szkolenie internetowe dla nauczycieli i rodziców: III.14z Jak wspomagać rozwój percepcyjno-motoryczny starszych uczniów, którzy z powodu deficytów funkcji wzrokowych doświadczają trudności w nauce i obniżenia komfortu życia? Ćwiczenia usprawniające funkcje analizatora wzrokowego

Jesteś tutaj

SZKOLENIA INTERNETOWE (E-LEARNING)

Kategoria: IV. Kompetencje terapeutyczne nauczyciela i pedagoga

III.14z Jak wspomagać rozwój percepcyjno-motoryczny starszych uczniów, którzy z powodu deficytów funkcji wzrokowych doświadczają trudności w nauce i obniżenia komfortu życia? Ćwiczenia usprawniające funkcje analizatora wzrokowego (e-learning)

Podsumowanie: Ćwiczenia dla młodzieży i dorosłych

Problematyka:

Szkolenie przeznaczone jest dla nauczycieli i pedagogów, którzy pracują ze starszymi uczniami klas szkoły podstawowej lub uczniami szkół średnich mającymi deficyty w zakresie funkcji wzrokowych, koordynacji wzrokowo-ruchowej, sprawności manualnej. Nieprawidłowy rozwój tych funkcji często stanowi przyczynę trudności szkolnych m.in. w pisaniu, czytaniu nauce matematyki, techniki, korzystaniu z różnego rodzaju schematów, tabel, wykresów.

W skład materiałów szkoleniowych wchodzi wprowadzenie online oraz książka Alicji Małasiewicz „Trenuj wzrok. Ćwiczenia dla uczniów starszych klas szkoły podstawowej i licealistów z zaburzoną percepcją wzrokową” (Wydawnictwo Harmonia, Gdańsk 2018). Ćwiczenia zawarte w książce usprawniają wymienione wyżej funkcje, służą także rozwijaniu koncentracji uwagi. Podręcznik zawiera gotowe karty pracy dla ucznia do wykorzystania na zajęciach indywidualnych oraz grupowych z młodzieżą. Z ćwiczeń mogą korzystać nie tylko nauczyciele i pedagodzy, lecz również rodzice do pracy z własnymi dziećmi czy sami uczniowie, którzy chcą pracować nad swoimi problemami. Książka może też Państwa zainspirować do tworzenia własnych ćwiczeń rozwijających funkcje wzrokowe.

Adresaci:pedagodzy, nauczyciele gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, nauczyciele klas I-III

Liczba godzin szkolenia tradycyjnego, jakiej odpowiada kurs:4

Forma zaliczenia:opracowanie własnego ćwiczenia

Cena kursu internetowego:69 zł

Najkrótszy możliwy termin ukończenia:5 dni roboczych od wpłynięcia opłaty za kurs do uzyskania oceny pracy zaliczeniowej i wystawienia zaświadczenia. Więcej informacji o czasie trwania kursu.

Prowadzący: mgr Marta Zaręba - pedagog z 20-letnim doświadczeniem zawodowym (specjalności: pedagogika opiekuńczo-wychowawcza, oligofrenopedagogika, logopedia), pracownik poradni psychologiczno-pedagogicznej, doświadczona animatorka grup dziecięcych i młodzieżowych; prowadzi również własny gabinet pedagogiczno-logopedyczny

Uwagi:

Podręcznik do szkolenia wysyłamy listem poleconym priorytetowym w ciągu 1-3 dni roboczych od wpłynięcia opłaty za szkolenie.

SPIS TREŚCI 1. Wybrane informacje o percepcji wzrokowej.
2. Propozycje publikacji i pomocy do wykorzystania w terapii funkcji wzrokowych u starszych uczniów.
2. Ćwiczenia rozwijające percepcję wzrokową, orientację przestrzenną, koordynację wzrokowo-ruchową i koncentrację uwagi.


Opinie:Co najbardziej podobało się uczestnikom?Przystępny sposób prezentacji materiałów szkoleniowych.

 
 


Opinie pochodzą z ankiet wypełnianych po zakończeniu szkolenia.

ZAMAWIAM


Średnia ocena kursu: 9.58/10

automatycznie wyliczana z anonimowych ankiet wypełnianych przez uczestników szkolenia


Cena: 69 zł

w tym m.in. 2 miesiące dostepu, nielimitowane konsultacje z prowadzącym oraz wysyłka pocztą zaświadczenia o ukończeniuPomiń KATALOG SZKOLEŃ

KATALOG SZKOLEŃ

Po raz pierwszy korzystam z metody e-learningowej, jestem zachwycona formą przekazu wiadomości, materiałami do nauki, o elastycznym czasie uczestnictwa w kursie nie wspominam, bo to oczywiste. Kurs na 5+. Dla mnie rewelacja! Zobacz więcej opinii ›