0 zł
Zarejestruj się
Zapomniane hasło lub login?
IKN: Katalog szkoleń

Szkolenie internetowe dla nauczycieli i rodziców: VIII.3P Poznajemy polską przyrodę. Zabawy plastyczne dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Ssaki chronione

Jesteś tutaj

SZKOLENIA INTERNETOWE (E-LEARNING)

Kategoria: A. Szybkie szkolenia w niskiej cenie

VIII.3P Poznajemy polską przyrodę. Zabawy plastyczne dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Ssaki chronione (e-learning)

Podsumowanie:

Jak połączyć edukację przyrodniczą i plastyczną? Wiedza w pigułce, projekty plastyczne i szablony do kolorowania lub wycinania dotyczące 15 polskich ssaków chronionych. Materiał umożliwia łatwe opracowanie aktywności dla dzieci w ramach nauczania zdalnego.

Problematyka:

Kurs został przygotowany z myślą o nauczycielach przedszkolnych i wczesnoszkolnych, a także nauczycielach prowadzących zajęcia świetlicowe dla młodszych dzieci. Zawiera propozycje zabaw plastycznych, które pomogą wprowadzać do edukacji najmłodszych dzieci treści z zakresu poznawania przyrody ojczystej i jej ochrony.

Kurs składa się z trzech części. Część A jest przeznaczona dla nauczycieli. Zawiera podstawowe informacje, ciekawostki i zagadnienia z zakresu ochrony wybranych gatunków rodzimej fauny. Niniejszy kurs skupia się wyłącznie na ssakach objętych obecnie na terenie naszego kraju całkowitą ochroną gatunkową (z wyjątkiem jednego gatunku objętego ochroną częściową) i przedstawia sylwetki piętnastu gatunków. Część A ma za zadanie przedstawienie lub przypomnienie nauczycielom pewnego zasobu wiedzy i ma dostarczyć im bazy do przygotowywania zajęć dydaktycznych dla uczniów, dostosowanych do ich poziomu rozwoju. Nie należy traktować informacji zawartych w tej części jako materiału w całości przeznaczonego do opanowania przez dzieci, lecz jako szerszą propozycję, z której nauczyciel wybierze (lub twórczo zmodyfikuje) treści i projekty odpowiednio do możliwości swoich uczniów. W rozdziałach poświęconych kilku ssakom podano linki do dostępnych w Internecie wartościowych filmów. Można je obejrzeć z dziećmi w całości lub fragmentach, w razie potrzeby wyjaśniając terminy naukowe pojawiające się w komentarzach. W tym celu do kursu dołączono słowniczek z prosto sformułowanymi definicjami.

Część B. Zawiera propozycje konkretnych projektów plastycznych do wykonania przez dzieci. Każda z prezentowanych zabaw odnosi się do jednego gatunku przedstawionego w części A. Projekty oparte są na prostych technikach z wykorzystaniem materiałów i przyborów dostępnych w każdym domu.

Część C to materiały dodatkowe: szablony do druku, przeznaczone do wycinania i kolorowania, do wykorzystania w zabawach z części B.

Prezentowane zabawy mogą być również wykorzystywane w e-nauczaniu i wykonywane w warunkach domowych.

Adresaci:rodzice, nauczyciele szkoły podstawowej, nauczyciele przedszkola

Liczba godzin szkolenia tradycyjnego, jakiej odpowiada kurs:5

Forma zaliczenia:test wiadomości

Cena kursu internetowego:55 zł

Najkrótszy możliwy termin ukończenia:1 dzień roboczy od wpłynięcia opłaty za kurs do uzyskania oceny pracy zaliczeniowej i wystawienia zaświadczenia. Więcej informacji o czasie trwania kursu.

SPIS TREŚCI

A.
I. Informacje i ciekawostki o polskich ssakach chronionych
1. Kozica tatrzańska
2. Świstak
3. Żubr europejski
4. Morświn pospolity
5. Szarytka morska (foka szara)
6. Ryś euroazjatycki
7. Żbik europejski
8. Wilk szary
9. Chomik europejski
10. Zając bielak
11. Bóbr europejski
12. Niedźwiedź brunatny
13. Koszatka leśna
14. Gacek brunatny
15. Suseł perełkowany
II. Słowniczek - przystępne objaśnienia terminów biologicznych.

B.
Propozycje zabaw plastycznych poświęcone ssakom opisanym w rozdziałach 1-15

C.
Szablony do wydruku, wycinania i kolorowania do projektów 1-15


Opinie:Co najbardziej podobało się uczestnikom?praktyczne pomysły

 
 


Opinie pochodzą z ankiet wypełnianych po zakończeniu szkolenia.
 • Zadaj pytanie
 • POWIADOM O DOSTĘPNOŚCI


  Średnia ocena kursu: 9.63/10

  automatycznie wyliczana z anonimowych ankiet wypełnianych przez uczestników szkolenia


  Cena: 55 zł

  w tym m.in. 2 miesiące dostepu, nielimitowane konsultacje z prowadzącym oraz wysyłka pocztą zaświadczenia o ukończeniu  Pomiń KATALOG SZKOLEŃ

  KATALOG SZKOLEŃ

  Po raz pierwszy korzystam z metody e-learningowej, jestem zachwycona formą przekazu wiadomości, materiałami do nauki, o elastycznym czasie uczestnictwa w kursie nie wspominam, bo to oczywiste. Kurs na 5+. Dla mnie rewelacja! Zobacz więcej opinii ›